background
Aktualitātesarrow
Smeļoties iedvesmu vēstures avotos... Smeļoties iedvesmu vēstures avotos... Smeļoties iedvesmu vēstures avotos... Smeļoties iedvesmu vēstures avotos... Smeļoties iedvesmu vēstures avotos... Smeļoties iedvesmu vēstures avotos... Smeļoties iedvesmu vēstures avotos...

Smeļoties iedvesmu vēstures avotos...

31.05.2016

Mācību centra “BUTS” Biznesa un karjeras nodaļai ir izveidojusies laba sadarbība ar Latvijas Nacionālo Vēstures muzeju: topošās drēbnieces rūpīgi iedziļinās vēstures materiālā un veido tērpus viduslaiku stilā. Viņas tērpus gan modelē, gan šuj.

Lai varētu veiksmīgi konstruēt un  modelēt,  topošās drēbnieces mācās skicēt cilvēka augumu pareizās proporcijās. Tērpus pamatā izstrādā  pēc autentiskiem  tērpu krāsu un tekstila paraugiem,  izmanto vēsturiskos  ģerboņus,  heraldikas,  kas atbilst  konkrētiem viduslaiku  valdnieku simboliem.  Vadoties pēc vēstures avotiem,   topošās  tērpu modelēšanas un šūšanas speciālistes veido arī radošus risinājumus.  

Pasniedzēja Evija Berga atzinīgi novērtē meitenes: “Meitenes  ir ļoti kreatīvas un nebaidās veikt arī sarežģītākus darbus, nebaidās no izaicinājumiem. Katrai ir savas stiprās puses! Meitenes daudz strādā arī mājās. Ir ļoti ieinteresētas mācībās, domā līdzi katram darbam. Talantīgas.”
Topošajām drēbniecēm pasniedzēja ir  kā paraugs, no kā mācīties, - ar bagātu un daudzveidīgu pieredzi, - tērpu dizainu apguvusi gan Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā, kur vairāk apguva  tehniskos dizaina  risinājumus,  gan Latvijas Mākslas akadēmijā, kur pievērsās dizaina mākslinieciskās niansēm Modes dizainā, un strādājusi  gan ar individuāliem klientiem,   gan veidojusi  tērpus teātra izrādēm un vēl arī vada radošos pulciņus bērniem un jauniešiem.

Tā ir nenovērtējama  zināšanu bagātība  pārzināt vēsturiskos tērpu, tekstila  darināšanas aspektus, lai   varētu veidot gan  radošus tērpu modeļus , kas piemēroti mūsdienu prasībām, gan autentiskus tērpus muzeja vajadzībām.  Topošās drēbnieces augstu novērtē iespēju  uzzināt arvien vairāk  šī aroda noslēpumus.

Ja arī Tevi interesē šūšanas un modelēšanas nianses , tad  uzzini vairāk par programmu  “Drēbnieks” :

Biznesa un karjeras nodaļā
Rīga, Meža iela 7
Tālr: 67408206, 27898006
E-pasts: karjera@buts.lvatpakaļ