background
Aktualitātesarrow
Sevi pilnveido bezmaksas kursos

Sevi pilnveido bezmaksas kursos

20.12.2013

Kopš oktobra vairāki Bauskas novada iedzīvotāji ir izmantojuši iespēju bez maksas apgūt profesionālās pilnveides programmas kursus.

Mācību centra «BUTS» rīkotais biroja darba organizācijas un vadības kurss noslēgsies ar testu gada izskaņā, taču šonedēļ kursanti no Bauskas novada prezentācijās izrādīja savus pētījumus.


Bērnudārza «Pasaulīte» audzinātāja Zanda Rotberga pētījumā «Ie-stādes darba uzlabošana, veicot izmaiņas iestādes organizācijas struktūrā» uzskaitīja vairākus priekšlikumus savas darbavietas informācijas plūsmas efektivitātes celšanai.


Codes pasta nodaļas vadītāja Sarmīte Lazdiņa kolēģus iepazīstināja ar sava uzņēmuma sniegtajiem pakalpojumiem, īpaši uzsverot tos, kas aktuāli gada nogalē – Ziemassvētku paciņu, apsveikumu kartīšu sūtīšana, preses izdevumu abonēšana. Savukārt Mežgaļu pamatskolas lietvede Alda Naktiņa pētīja savas iestādes informācijas aprites sistēmu.


«Esmu sajūsmā par jūsu sniegumu!» pēc prezentāciju noskatīšanās par dalībniekiem priecājās pasniedzēja Ligita Asare. Viņa atklāja, ka vairākums kursantu prezentācijas veidoja pirmo reizi. L. Asares vadītās biroja darba organizācijas nodarbības bija ceturtā daļa jeb 40 stundas no programmas kopuma. Kursanti apguva pareizu biroja iekārtošanu, klientu apkalpošanu, lietišķās finanses, etiķeti un darba plānošanu.


Baušķeniecei Kristīnei Micītei iepriekš priekšstats par biroja darbu bija veidojies tikai no filmās redzētā: «Tā man bija jauna pasaule.» Viņa ir pārliecināta, ka iegūtās zināšanas, it īpaši strādājot ar dokumentiem, nākotnē noderēs.


Zanda Rotberga agrāk ir strādājusi par lietvedi, tādēļ izmantoja iespēju papildināt zināšanas, jo pieļauj – varētu atgriezties šajā jomā. Kursante slavē nodarbību vadītāju L. Asari, kas, pēc viņas domām, ir ļoti pieredzējusi.


Biroja darba organizācijas un vadības kursi ir viena no Eiropas Sociālā fonda atbalstītajām profesionālās pilnveides programmām. Tiem varēja pieteikties nodarbinātas vai pašnodarbinātas personas, kas ir sasniegušas vai nu 45 gadu vecumu, vai arī ir cilvēki vecumā no 22 līdz 44 gadiem ar invaliditāti, diviem vai vairāk nepilngadīgiem bērniem, ar trūcīgas personas statusu, kā arī tādi, kas iepriekš nav ieguvuši izglītību Nodarbinātības valsts aģentūras profesionālajās mācībās.


Informācija sagatavota atsaucoties uz

Kristapa Ābelnieka rakstu "Sevi pilnveido bezmaksas kursos" laikrakstā "Bauskas Dzīve"


Mācību centra "BUTS"
Bauskas filiāles vadītāja: Elīna Januška
Adrese: Dārza iela 14a, Bauska
Tālrunis: 27898019, 63923580
Fakss: 63923581
E-pasts:  bauska@buts.lvatpakaļ