background
Aktualitātesarrow
Jauniešu foto izstāde aizceļojusi uz tirdzniecības centru „Rīga Plaza” Jauniešu foto izstāde aizceļojusi uz tirdzniecības centru „Rīga Plaza” Jauniešu foto izstāde aizceļojusi uz tirdzniecības centru „Rīga Plaza”

Jauniešu foto izstāde aizceļojusi uz tirdzniecības centru „Rīga Plaza”

10.01.2013

Interesenti, kuri nepaguva apskatīt eksponēto foto izstādi galerijā „Azur”, mēneša garumā, sākot ar 7. janvāri, tiek aicināti iegriezties tirdzniecības centrā „Rīga Plaza”, lai iepazīstos ar jauniešu veikumu un mācību centra „BUTS” apmācību kvalitāti.

Izstādes autori ir jaunieši ar 14 līdz 18 gadus ilgu dzīves rūdījumu. Viņu ceļi ir dažādi, skatījums krietni atšķirīgs un ne velti. Jauniešu dzīves gājums nedaudz atšķiras no citu, jo viņiem, diemžēl, dažādu apstākļu dēļ bijusi liegta bērnība, kuru varētu saukt par parastu. Jaunieši jau no mazotnes cīnījušies par sevi, tādēļ izstādes mērķis ir parādīt atšķirīgo dzīves skatījumu caur ielu nostūriem, vārtrūmēm un nekad neaizmirst sirdī lolot mīlestību pret līdzcilvēkiem un galvenais – ģimeni! 


Jaunie censoņi satikušies kopīgā ESF projektā „Apzinies izglītības iespējas šodien un plāno veiksmīgu karjeru nākotnē” – kompleksu atbalsta pasākumu īstenošana sociālās atstumtības riska grupas jauniešiem, veicinot darba prasmju apguvi un integrāciju izglītības sistēmā”  mācību centra „BUTS” organizētās profesionālās pilnveides izglītības programmas ietvaros „Fotografēšana un digitālā fotogrāfiju apstrāde”, kur fotogrāfes Lindas Ratutas pavadībā apguva fotografēšanas teoriju, mākslas vēsturi un citas radošo pieeju attīstošas iemaņas. Apmācības ilga visas vasaras garumā, fotogrāfijas tapušas ar amatieru tā sauktajiem „ziepju traukiem” un tajās atveidoti Rīgas skati un sajūtas. Jāatzīst, ka nevienam no izstādes autoriem pirms projekta nav bijusi pieredze fotomākslā. 


Jaunieši fotografēšanas procesu un vēlāku bilžu analīzi un apstrādi atzīst par sevi attīstošu procesu, kurš ne vien ļauj apstādināt un paņemt sev līdzi mirkli, bet arī iepazīt sevi un pasauli sev apkārt. Fotogrāfija ir veids, kā paraudzīties citādākā perspektīvā – veidot savu skatījumu, to apgriezt, sagriezt, izkrāsot vai kā citādāk rediģēt. Kļūt par mirkļa pavēlnieku! Viens no jauniešiem – Mirons (15 gadi) atzīst, ka lielpilsēta pēkšņi izskatās citādāk un „kad tajā ļoti cieši ieskatās, tad tā sāk dzīvot manī, nevis es tajā”. Fotogrāfija spēj būt gan tilts, gan siena starp realitāti un sevi un iespēja, kā arī veids, kā ne vien vēlamo padarīt par esošo, bet arī noticēt saviem spēkiem. 


Ja arī Tevi interesē fotomākslas apguve un vēlies radoši izpausties, interesējies,

zvanot pa tālruņiem 67509456, 28606877, rakstot e-pastu uz kursi@buts.lv


Uz tikšanos izstādē!atpakaļ