background
Aktualitātesarrow
Litenes pagastā īstenota bezmaksas neformālās izglītības programma “Rokasgrāmata mūsdienu cilvēkam”

Litenes pagastā īstenota bezmaksas neformālās izglītības programma “Rokasgrāmata mūsdienu cilvēkam”

26.04.2017

Martā un aprīlī Litenē, sadarbībā ar Gulbenes domi un mācību centru "BUTS", veiksmīgi īstenota bezmaksas izglītības programma “Rokasgrāmata mūsdienu cilvēkam". Četru nodarbību laikā dalībnieki no Litenes, Stāmerienas un Gulbenes apguva ikdienā un profesionālajā dzīvē noderīgas prasmes un iemaņas.

Litenes pamatskolas mācību telpās no š.g. 23.marta līdz 12.aprīlim īstenota bezmaksas izglītības programma “Rokasgrāmata mūsdienu cilvēkam”. Kopumā aizvadītas četras nodarbības, kurās litenieši, kā arī viesi no Stāmerienas un Gulbenes apguva sadzīvē noderīgas prasmes.

“Ikdienas make up meistarklase” nodarbībā dalībnieces apguva make-up uzklāšanas pamatprincipus, mācījās noteikt piemērotāko krāsu paleti atbilstoši ādas tonim un sejas formai, kā arī iepazinās ar sievietei ikdienā noderīgo kosmētikas produktu klāstu. Nodarbībā “Matu sakārtojumi jebkuram vecumam un gaumei” dalībnieces tika iepazīstinātas ar matu kopšanas un veidošanas līdzekļu un aksesuāru klāstu. Noslēgumā pašrocīgi tapa lokas, viļņi un cirtas katrai no dalībniecēm. Trešajā nodarbībā “Svētku galda klāšanas kultūra” tika sniegta prezentācija par galda klāšanas pamatprinciem ikdienā un svētkos, kā arī, notika praktiskā nodarbība, kurā dalībnieces mācījās pareizi pasniegt salātus, uzkodas un dzērienus. Pēdējā nodarbībā “Komercdarbības uzsākšana” tika prezentēti nodokļu režīmu veidi un ar tiem saistītie ieguvumi vai zaudējumi. Nodarbības gaitā notika radoša diskusija par uzņēmējdarbības iespējām lauku reģionos.

Noslēgumā mācību programmas dalībnieces saņēm mācību centra “BUTS” sertifikātu par veiksmīgu kursa apguvi. Sakām lielu paldies mācību centram “BUTS” un tā Gulbenes filiāles vadītājai Sarmītei Deksnei, pasniedzējām Ingunai Luikai, Vēsmai Upītei, Ilonai Šāvelei un Ingai Grigulei, kā arī visām dalībniecēm par piedalīšanos!

Pieaugušo neformālās izglītības programma “Rokasgrāmata mūsdienu cilvēkam tika realizēta ar Gulbenes novada domes finansiālu atbalstu 500,00 EUR. Līdzfinansējums piešķirts Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursā.

Avots: www.litene.lv
Autors: Ilze Paidereatpakaļ