background
Aktualitātesarrow
“BUTS”  Jēkabpils biznesa inkubatora atklāšanā.

“BUTS” Jēkabpils biznesa inkubatora atklāšanā.

07.02.2017

7. februārī Jēkabpilī, Rīgas ielā 111 tika atklāts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubators, kurā uzņēmumi var saņemt nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai. Pasākumā piedalījās arī BUTS pārstāvji: reģionalā vadītāja Iveta Strēle, Aizkraukles filiāles vadītāja Jana Uzulniece un Jēkabpils filiāles vadītāja Inese Vilcāne.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs biznesa inkubatora atklāšanā pauda prieku par to, ka inovatīvu biznesa ideju autoriem Jēkabpilī ir pieejams profesionāls atbalsts savu ideju attīstībai un īstenošanai. Salcevičs aicināja interesentus aktīvi izmantot Jēkabpils biznesa inkubatorā pieejamās iespējas - apmācības, mentoringa programmas, seminārus un konsultācijas un pauda cerību, ka valsts atbalsta pieejamība, apvienojumā ar pašvaldībās pieejamo atbalstu, reģiona uzņēmējdarbības videi dos jaunu enerģiju.

Pasākuma laikā esošajiem un topošajiem uzņēmējiem, kā arī citiem interesentiem bija iespēja uzzināt biznesa inkubatora darbības pamatprincipus, apskatīt tā telpas, iepazīties ar biznesa inkubatora sadarbības partneriem, kā arī iegūt informāciju par LIAA biznesa inkubatora attīstības plāniem Jēkabpilī un tā darbības teritorijā - Jēkabpils, Kokneses, Skrīveru, Aizkraukles, Pļaviņu, Krustpils, Salas, Jaunjelgavas, Neretas, Viesītes un Aknīstes novados.

BUTS pārstāvji sarunā ar Jēkabpils biznesa inkubatora vadītāju Jolanta Šumakeri vienojās par tikšanos, lai apspriestu sadarbības iespējas.

LIAA izveidojusi 14 biznesa inkubatorus reģionos Jūrmalā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Valmierā, Rēzeknē un Daugavpilī, kā arī reģionālas nozīmes centros - Kuldīgā, Talsos, Bauskā, Siguldā, Ogrē un Madonā, un vienu radošo biznesa ideju inkubatoru Rīgā.

Inkubatorā uzņēmumi var saņemt nepieciešamo atbalstu un pakalpojumus uzņēmējdarbības attīstībai. Visiem pakalpojumiem tiks piemērots 50% līdzfinansējums, proti, uzņēmumam no pakalpojuma kopējās vērtības vajadzēs segt tikai 50%, un inkubators attiecīgi segs otru pakalpojuma vērtības daļu. Inkubatoros uzņēmēji var testēt arī savas biznesa idejas un saņemt bezmaksas konsultācijas.
atpakaļ