background
Aktualitātesarrow

"Uzņēmējdarbībai vajadzīgi izglītoti darbinieki!" AIZKRAUKLE

27.12.2016

Jau informējām, ka 16. decembrī Aizkrauklē norisinājās mācību centra “BUTS” organizētā Aizkraukles uzņēmēju, pašvaldības un sabiedrības pārstāvju tikšanās. Piedāvājam ieskatu arī laikraksta “Staburags” izklāstā par šo reģionam svarīgo notikumu.


Uzņēmējdarbībai vajadzīgi izglītoti darbinieki


Aizkraukles uzņēmēju decembra tikšanās bija krietni plašāk apmeklēta nekā citkārt. Iespējams, iemesli bija tās rīkotāji — mācību centrs “Buts” — un norises vieta — jaunā kafejnīca “Green point”, kuru plašākai publikai sola atvērt janvārī.

Par aktualitātēm, kādas tika pārrunātas tikšanās reizē. Bankas “Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboliņš iepazīstināja sanākušos ar ekonomisko situāciju pasaulē un Latvijā un tās attīstības tendencēm nākotnē. Savukārt mācību centra “Buts” reģionālā vadītāja Iveta Strēle un Aizkraukles filiāles vadītāja Jana Uzulniece pastāstīja par mācību centra aktualitātēm šodien un jaunumiem turpmākajā darbā.


Profesija dienas laikā


Iveta Strēle uzsvēra, ka mācību centrs “Buts” ir lielākais privātais pieaugušo izglītības centrs Latvijā ar 25 gadu pieredzi. Gada laikā Rīgā un 20 uzņēmuma filiālēs visā Latvijā vidēji tiek apmācīti 17 000 un pat vairāk pieaugušo, apgūstot visdažādākās profesijas, prasmes un iemaņas dažāda veida apmācībās un kursos. “Mūsdienu uzņēmējdarbībai vajadzīgi profesionāli, izglītoti darbinieki. Mūsu uzdevums ir palīdzēt sasniegt izvirzītos mērķus!” saka Iveta Strēle. Stāstot par mācību centra piedāvājumu, viņa īpaši uzsvēra iespēju apgūt profesiju vienas dienas laikā. To piedāvā arī filiālē Aizkrauklē. Cilvēki, kuri ilgus gadus strādājuši kādā profesijā, taču viņiem nav atbilstošas izglītības un kvalifikācijas, piesakoties mācību centrā un nokārtojot atbilstošu eksāmenu, var iegūt nepieciešamo kvalifikāciju. “Buts” šādā veidā piedāvā iegūt kvalifikāciju vairāk nekā 20 profesijās. Aizkraukles filiālē šajā programmā pirmie tika apmācīti manikīra un pedikīra speciālisti. Četras meitenes eksāmenu jau nokārtojušas, un viena no viņām tūlīt jau sākusi strādāt, vēl trīs meitenes turpina mācīties.

Līdzīgu iespēju piedāvā arī Aizkraukles Profesionālajā vidusskolā, kur var iegūt kvalifikāciju piecās specialitātēs.


Biznesa skola


Šogad sākts jauns projekts — “Buts” biznesa skola, kas šobrīd tiek īstenots skolās. Pirmā būs Naukšēnu vidusskola, kur jaunieši apgūs biznesa pamatus, sagatavos biznesa plānu savai biznesa idejai un, noslēdzot projektu, iegūs profesionālās pilnveides apliecību, kas ir valsts atzīts dokuments. “Skolēni, kuri būs beiguši šo biznesa skolu, iegūs sertifikātu, kas, stājoties augstskolā, ar kuru sadarbojamies, ļaus saņemt dažādus bonusus. To pašu mēs piedāvājam arī uzņēmēju klubiem, biedrībām, kur šādu biznesa skolu piedāvājam apgūt arī pieaugušajiem. Pirmie šāda veida kursi būs Siguldā,” piebilst Iveta Strēle.


Profesionālā un neformālā izglītība


Savukārt Aizkraukles filiālē šogad veiksmīgi apmācīti vai vēl turpina mācīties 326 cilvēki, kas ir liels skaits gan pašai filiālei, gan arī mūsu reģionam kopumā. Jana Uzulniece stāsta, ka šogad veiksmīgi īstenota 43 pedagogu apmācības programma bērnu tiesību aizsardzības jomā Ķeguma novadā. Plaši apmeklēti ir pirmās palīdzības sniegšanas kursi, liela atsaucība ir dažādu kategoriju autovadītāju apmācībai. Īstenotas daudzas citas apmācības programmas. Ir vairākas profesijas, kurās strādājot obligāti nepieciešams dokuments, kas apliecina, ka speciālists apguvis darba drošības prasības. “Buts” piedāvā arī šāda veida apmācības. Aizkraukles filiāles vadītāja stāsta, ka saistībā ar krūmgriežu un motorzāģu operatoru apmācībām noslēgta sadarbība ar veikalu “Zāģis” Aizkrauklē, kas būs abpusēji izdevīga. Tāpat no nākamā gada apmācāmie pēc kursu beigšanas saņems ne vairs papīra, bet plastikāta apliecību, kas tik ātri nenobružājas, nesamirkst un kuru nesagrauzīs žurka, kā tas reiz kādam gadījies.

Aizkraukles filiālē piedāvā arī neformālo izglītību, un par savu veiksmes stāstu Jana sauc vieglā apģērba konstruēšanas un šūšanas apmācības grupu, kuru izdevies organizēt, atsaucoties sociālajos tīklos sāktajai diskusijai par šūšanas kursu nepieciešamību Aizkrauklē. “Grupa ir liela — 15 dalībnieku, kas mūsu pilsētai ir liels skaits, un cerams, ka apmācības noslēgsies ar interesantu tērpu parādi,” piebilst Jana.


Aizkrauklē īsteno arī kuponu apmācību sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru. Apmācīts 110 darba meklētāju, piecas grupas joprojām turpina mācīties.


Autors: Guna Skaistkalne 
Datums: 23.12.2016 
Izdevums: Staburags

https://news.lv/Staburags/2016/12/23/uznemejdarbibai-vajadzigi-izglitoti-darbiniekiatpakaļ