background
Aktualitātesarrow
Laba ziņa arī praktizējošām auklītēm, kurām diemžēl vēl nav atbilstošas kvalifikācijas!
new

Laba ziņa arī praktizējošām auklītēm, kurām diemžēl vēl nav atbilstošas kvalifikācijas!

26.07.2013

Vispirms vēlamies apsveikt vecākus, kuru atvases uzsāks savas bērnudārza vai pamatskolas gaitas! Savukārt vecākiem, kuru bērniem vēl jādzīvojas mājās, pie omītēm vai auklītēm – vēlamies norādīt, ka arī šis laiks ir būtisks! Cik viegli vai grūti bērnam būs adaptēties jaunā vidē, pielāgoties laika grafikam, risināt uzdevumus, rast kopīgu valodu ar vienaudžiem vai pedagogiem – lielā mērā nosaka bērna audzināšana līdz laikam, kad bērnam jāiepazīst arī sociālā dzīve aiz ģimenes robežām.

Visiem zināms, ka bērna radošais potenciāls dzīves pirmajos gados ir neizmērojams, tādēļ svarīgi saprast bērna intereses un dabiskos talantus, lai spētu palīdzēt veiksmīgi spert pirmos soļus pareizajā virzienā. Ja vecāki pazīst ģimenes un partnera raksturu, tiem būs daudz vieglāk paredzēt bērna īpašības, taču ko darīt, ja ar bērnu strādā arī auklīte? Kā zināt, kura auklīte ir īstā? Kādai jābūt auklītei, lai par viņu varētu teikt – profesionāla auklīte? Sākotnēji, protams – kvalificēta!

Tieši šīs obligātās prasības dēļ, ieviesti grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka, ka lai strādātu ar bērniem, nepieciešama atbilstoša izglītība!

 

Aukles kontrolēs vismaz pieci dienesti

Līdz ar augstākiem standartiem bērnu drošības, izglītības un uzraudzīšanas jomā, arī auklīšu pakalpojumus vairs nevarēs sniegt jebkurš. Latvijas medijos vairakkārt izskanējušas ziņas, ka turpmāk pirmsskolas vecuma bērnu audzināšanai tiks pievērsta pastiprināta uzmanība, tādēļ noteiktas vismaz piecas institūcijas, kurām būs tiesības un pienākums kontrolēt auklīšu darbību. Paredzēts, ka bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem būs jāreģistrējas vienotā Bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju reģistrā. Reģistra pārzinis būs Izglītības kvalitātes valsts dienests. Fiziskām personām turpmāk būs jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā kā individuālam komersantam, saimnieciskās darbības veicējam, pašnodarbinātajam vai patentmaksas maksātājam. Jāatzīmē, ka auklīšu pakalpojuma sniedzēja un cilvēku, kas iesaistīti bērnu pieskatīšanā atbilstību Bērnu tiesību aizsardzības likumam un citiem normatīvajiem aktiem ne retāk kā reizi gadā kontrolēs Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI).

Laba ziņa praktizējošām auklītēm, kurām diemžēl vēl nav atbilstošas kvalifikācijas! Apliecinot savas profesionālās zināšanas un kompetenci kvalifikācijas eksāmenā – Jums ir iespēja saņemt kvalifikāciju vienas dienas laikā!

 Nodaļas vadītāja: Daiga Rubule
Tālrunis: 67408200, 
Mob.: 27843969
Fakss: 67408202 
E-pasts:seminari@buts.lv
atpakaļ