background
Aktualitātesarrow
Uzsāc mācības šogad un saņem UNIKĀLU dāvanu! Uzsāc mācības šogad un saņem UNIKĀLU dāvanu! Uzsāc mācības šogad un saņem UNIKĀLU dāvanu!
new

Uzsāc mācības šogad un saņem UNIKĀLU dāvanu!

01.11.2023

Tapis unikāls mācību centra BUTS kalendārs 2024. gadam ar mākslinieces Lienes Gustas gleznojumiem, kuros attēloti Latvijas dabā sastopami dzīvnieki. Arī Tu vari kļūt par šī mākslas darba īpašnieku! Ikviens, kurš šā gada novembrī un decembrī uzsāks apmācības mācību centrā BUTS visā Latvijā, saņems šo kalendāru dāvanā!*

Šis kalendārs ir nenovērtējams, jo tas ir unikāls mākslas darbs – L.Gustas autordarbs. Katra mēneša attēls ir vienreizējs gleznojums ar eļļas krāsām, kurā atainots kāds no Latvijas skaistajiem dzīvniekiem – āpsis, meža cauna, baltkrūtainais ezis, brūnais lācis, rudā lapsa, lūsis, mežacūka, staltbriedis, stirna, vāvere, pelēkais vilks un pelēkais zaķis. Tāpat kā mācību centram BUTS ir filiāles visā Latvijā, tā arī dzīvnieki izvēlēti, kas sastopami visā valsts teritorijā.


Māksliniece L.Gusta par kalendāra tapšanu saka: “Par šo projektu esmu sajūsmā! Tas bija tik ļoti aizraujošs darbs, ka zuda laika sajūta. Katru dzīvnieku gleznoju ar īpašu mīlestību. Gleznojot izmantoju kontrastus, siltos toņus, lai ir dzīvība. Darbs bija laikietilpīgs, bet ļoti iedvesmojošs un pacilājošs, jo katru mākslas darbu radīju kopā ar saviem diviem mazajiem bērniņiem – dēlu un meitu. Bērni iesaistījās radošajā procesā un zīmēja mammai līdzi. Visa mana ģimene bija sajūsmināta par katras dzīvnieka gleznas tapšanas procesu! Sākumā veicu izpēti par dzīvniekiem, skatoties Līgatnes dabas taku video. Man bija pilnīgi skaidra vīzija, kā katram dzīvniekam kalendārā jāizskatās! Ļoti uzrunāja lācis. Cik spēcīgs dzīvnieks ar cēlu skatienu! Dzīvnieku gleznojumiem pieskaņoju tipisku Latvijas dabas ainavu katrā no gadalaikiem. Ar sirdi un dvēseli esmu šajās gleznās. Tas bija brīvs radošā potenciāla lidojums. Ir tik aizraujoši un satriecoši veidot kaut ko, kas ir paliekošs! Pateicos mācību centra BUTS vadībai, kas deva šo lielisko iespēju un novērtē mūsdienu mākslinieku veikumu! Lai mani radītie mākslas darbi priecē ikvienu, kura mājās tie nonāks!”


Par mākslinieci

Liene Gusta ir dzimusi 1991. gadā Alūksnē. Mācījusies Alūksnes Mākslas skolā, Jaunlaicenes pamatskolā un Alūksnes Valsts ģimnāzijā, bet maģistra grāds iegūts Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļā (Funkcionālais dizains). Māksliniece veido sienu gleznojumus, zīmējumus un gleznojumus uz audekliem, skulptūras un dizaina objektus, grafisku zīmējumu kolekcijas, gleznojumus, grāmatu ilustrācijas. Ir bijušas vairākas personālizstādes, kā arī ir piedalījusies konferencēs un olimpiādēs, kur iegūtas godalgotas vietas. Mācību centra BUTS izdoto 2023. gada kalendāru rotā mākslinieces gleznotie putni.


*Kalendāru skaits ir ierobežots. Tos varēs saņemt mācību centrā BUTS decembrī.    

atpakaļ