background
Aktualitātesarrow

Mācību centrs „BUTS” īstenojis Mobilitātes projektu ITĀLIJĀ

16.11.2015

Vēlā septembrī nedēļu ilgā pieredzes apmaiņā pie projekta partnera Kalabrijas reģionā Dienviditālijā devās „BUTS” profesionālās izglītības jomas speciālisti, kuru pārziņā proaktīvi attīstīt darba tirgus un nozaru pieprasījumam jaunas vai speciālizētas profesiju apguves programmas.

Šobrīd, izvērtējot starptautiskās izglītības programmas ERASMUS + ietvaros īsteno mobilitāti projekta tēmā „Profesionālā izglītība inovatīvo tehnonozaru darbaspēkam: atjaunīgo energoresursu (AER) sektora apmācību pieredzes iepazīšana Itālijā”, dalībnieki atzīmē, ka ir gandarīti gan par profesionāli gūto darba vizītēs, viesojoties Kosenzas provincē, gan iespaidu daudzveidību, ceļojot Itālijā, lai sasniegtu galamērķi  iekšzemē – Rendu.
Tā kā projekta fokusā energonozares atjaunīgo energoresursu ražošanas sektora perspektīva, ar tā topošo pieprasījumu pēc mūsdienīgi izglītota, profesionāla darbaspēka, tad 5 dienu darba programma paredzēja apmeklēt gan reģionālās profesionālās izglītības mācību iestādes, kurās sagatavo profesijām AER sektorā: Istituto Tecnico Industriale Statale A. Monaco, IPSIA Marconi, Istituto d’istruzione superiore "ITC Cosentino-IPA Todaro", Euroform RFS, gan tikšanos reģionālajā AER pārvaldības aģentūrā ALESSCO, sarunai ar tās pārstāvi, ekspertu Filippo Giglio.
Salīdzinot izglītības sistēmas Itālijā un Latvijā, projekta dalībniekiem interesanti bija uzzināt un pārrunāt ciešo reģionālās izglītības un darba vides mijiedarbību Itālijas profesionālās izglītības piedāvājumā.
Itālijā tieši reģionāli vadītās mācību iestādes elastīgi piedāvā plašu un daudzveidīgu specializāciju ar ekonomisko un tehnoloģisko atbilstību nozarēm. Katrā reģionā tehniskajos un profesionālajos institūtos lokāli ir pieejams plašs, bet savs - reģionāli patstāvīgs, sociālo partneru un vietējo uzņēmēju stratēģiski un saturiski virzīts profesionālās izglītības piedāvājums, kurā iegūstamās kvalifikācijas ir valsts atzītas.
Arī „BUTS” pārstāvjus Itālijā uzņemošā organizācija Euroform RFS (1996) ir Kalabrijas reģionā akreditēta profesionālās izglītības iestāde ar profilu pieaugušo apmācību organizēšanā un pieredzi, īstenojot reģionālu kvalifikāciju atzīšanu. Un tā kā mācību centram „BUTS” ir pozitīva pieredze arī profesionālo kompetenču un ārpus formālās izglītības sistēmas iegūtās pieredzes atzīšanā pieaugušo izglītībā Latvijā, tad motivējoši un savstarpēji lietderīgi bija pārrunāt līdzšinējo izglītības rezultātu atzīšanas pieredzi Eiropas kontekstā.



atpakaļ