background
Aktualitātesarrow
Rīt izlaidums topošajiem apsargiem Rīt izlaidums topošajiem apsargiem Rīt izlaidums topošajiem apsargiem

Rīt izlaidums topošajiem apsargiem

23.07.2015

Jau zināms, ka aktīva rosība un zināšanu apguve mācību centra „Buts” Madonas filiālē notiek arī vasarā. Šobrīd apmācāmie jaunas prasmes iegūst datoru, drēbnieku, mazumtirdzniecības, lietvedības, elektromontieru, konditoru palīgu kursos, jau rīt gaidāms apsargu grupas izlaidums, kā arī drīzumā tiks uzsākti kursi un nodarbības citās programmās.

Laikraksts „Stars” paviesojās apsargu kursa praktiskajā nodarbībā, kur 11 apmācāmie trenera Andreja Vītoliņa vadībā apgūst tuvcīņu. Lai iegūtu iespēju pabeigt apsargu kursus un doties uz Rīgu kārtot eksāmenus, topošie apsargi mēnesi ir intensīvi trenējušies ik dienu, kā arī apguvuši normatīvos aktus un attiecīgo likumdošanu pie Gundara Tropa.

— Grupu uzsāka 12, viņu skaitā arī meitene, kura gan nepalika līdz kursu beigām. Līdz ar to rītdien izlaidums būs 11 topošajiem apsargiem. Kā redzams, ir pārstāvēti dažādi vecumi, lai gan gados vecākajiem kursantiem iet mazliet grūtāk. Tā kā katru dienu praktiskajās nodarbībās strādājam 4 stundas, sanāk diezgan liela slodze, tāpēc ir nepieciešams labs veselības un fiziskais stāvoklis. Bet viss ir iespējams — vajag tikai gribēt, — uzsver Andrejs Vītoliņš.

Viņš uzskata, ka gaidāmajiem eksāmeniem Rīgā grupa būs labi sagatavota: — Tā arī cenšos mācīt, lai iegūtās zināšanas tālāk dzīvē noderētu. Par saviem apmācāmajiem varu teikt, ka atbirums eksāmenos ir ļoti neliels; drīzāk mēdz būt tā, ka cilvēks nenoved iesākto līdz galam un pēc kursiem vienkārši neaizbrauc nokārtot eksāmenu. Tie, kas eksāmenu kārto, pārsvarā to arī nokārto.

Praktisko nodarbību vadītājs atzīst, ka apsarga profesija nav viegla. Varbūt ikdienā, vērojot apsargu darbu lielveikalos, varētu šķist, ka tas ir vienmuļš, tomēr darba specifika atšķiras no apsargājamā objekta. — Apsarga profesija ir aktuāla un pieprasīta, bet grūti arī atrast labi kvalificētu darbinieku. Kad pavēroju lielveikalos apsargus, daudzos gadījumos māc šaubas, vai viņi, piemēram, spētu aizturēt zagli. No otras puses, apsargiem arī negrib pienācīgi maksāt, lai gan tas ir ļoti atbildīgs darbs. Piemēram, sargājot pasākumus, cilvēki mēdz taisīt visādus brīnumus, bet sevi par vainīgu nekad neuzskata, tad apsargam var nākties skaidroties ar policiju. Tas ir psiholoģiski smagi un prasa arī cilvēciskās īpašības, jāmāk komunicēt ar cilvēkiem, jāspēj savaldīties. Ja par to vēl nemaksā… Bet zināms, ka Latvijā ļoti daudz profesiju netiek novērtētas, kamēr ārzemēs, piemēram ASV, apsargs ir prestiža profesija — secina Andrejs Vītoliņš.

Tomēr jaunas zināšanas un prasmes var pavērt jaunas iespējas dzīvē, tā secina arī uzrunātie kursanti. Madonietis Pāvels Ričagovs iepriekš strādājis celtniecībā, līdz sapratis, ka dzīvē jāpamēģina kas jauns un ir laiks pārmaiņām. Savu darba karjeru pēc kursu pabeigšanas un sertifikāta iegūšanas plāno Rīgā. Savukārt Arnim Līcītim viss noticis otrādi — viņam darbavieta jau piedāvāta, atlicis vien nokārtot sertifikātu. — Draugs piedāvāja apsarga darbavietu, man tikai nebija sertifikāta. Tāpēc caur bezdarbniekiem pieteicos kursos, lai to varētu nokārtot. Ir cerība, ka pēc eksāmena man būs darbavieta Lido kalnā. Bet to jau redzēs. Sākums kursiem bija grūts, bet ar laiku jau iegājās, — atklāj Arnis Līcītis.

Arī Agnim Kaļvam darbu Rīgā piedāvājis draugs, kas strādā par objektu vadītāju. Sapratis, ka labāk sākumā izmācīties, nevis mācīties un paralēli strādāt. — Tad jau redzēs, kā ceļi iegrozīsies. Bet, ja sertifikātu dabūšu, viennozīmīgi — būs jaunas iespējas. Šāds darbs man varētu patikt, vien jāpiestrādā mazliet vēl ar fizisko, kā arī negribētos, lai darbs būtu vienmuļš. Šķiet, ka bārā strādāt par apsargu būtu interesantāk, nekā veikalā, jo tur biežāk gadās visādi izaicinājumi, — vērtē Agnis Kaļva.

Gvido Trops pastāsta par savu izvēli: — Pēc Policijas koledžas absolvēšanas parādījās brīvs laiks, tāpēc izdomāju, ka varētu pameklēt otru darbu. Kamēr brīvs brīdis, izlēmu nokārtot apsarga sertifikātu, jo paralēli darbam policijā varētu strādāt arī apsardzē. Vēlos aizpildīt brīvo laiku, mazliet piepelnīties, lai uzsāktu savu dzīvi. Darba gaitas plānoju atkarībā no tā, kur būs brīvas vakances, bet ceru strādāt tepat Madonas pusē.

Praktisko nodarbību laikā topošie apsargi apguva tuvcīņu, aizturēšanu, dažādus paņēmienus, kas lieti noderēs atbildīgajā apsarga darbā.

Madonas filiāles vadītāja Rūta Prostakova pauž gandarījumu par paveikto un aicina:  „ ja arī tu vēlies iegūt teicamas zināšanas, neaizmirstamus iespaidus un jaunus draugus, seko līdzi mācību centra "BUTS" aktuālajam piedāvājumam mūsu mājas lapā vai interesējies Madonas filiālē, Rūpniecības ielā 20.”


Laikraksts: Stars, Laura Kovtuna


Filiāles vadītāja: Rūta Prostakova
Adrese:   Rūpniecības iela 20, Madona
Tālrunis: 64822934, 27898046
E-pasts:  madona@buts.lvatpakaļ