background
Aktualitātesarrow
Mācās jauni darbinieki Mācās jauni darbinieki

Mācās jauni darbinieki

15.07.2015

Sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) mācību centrā BUTS šobrīd gandrīz piecdesmit Kuldīgas, Alsungas un Skrundas novada bezdarbnieki apgūst bezmaksas apmācības piecās profesijās.

Kursos tiek mācīti nākamie lietveži, apsargi, šuvēji, lokmetinātāji un klientu apkalpošanas operatori. Mācību ilgums atkarīgs no izglītības programmas. No šīm garākā ir lietvežiem – 640 akadēmiskās stundas. Bezdarbnieki, izņemot tos, kuri mācās par apsargiem, daļu no mācībām pavada arī prakses vietās dažādos uzņēmumos un iestādēs. Topošajiem apsargiem pēc mācībām jādodas vēl uz Rīgu, kur jākārto eksāmens, lai iegūtu sertifikātu.

Strādā profesijā

Mācību centra BUTS Kuldīgas filiāle bezdarbniekiem piedāvā arī citas programmas, piemēram, sociālo aprūpi, projektu vadību, datorzinības, svešvalodas u.c. „Daudzi, uzsākot mācības, ir nedaudz bikli, reizēm pat vēlas tām atmest ar roku, taču, mācoties, esot sabiedrībā un gūstot jaunas zināšanas, pēc kursu beigām ir gandarīti. Zinām, ka daudzi pēc šiem kursiem atrod darbu atbilstošā profesijā, citi paliek pastāvīgā darbā savās prakšu vietās. Cilvēki labprāt izmanto iespēju mācīties, lai varētu konkurēt darba tirgū,” saka mācību centra BUTS Kuldīgas filiāles vadītāja Anna Šņigirova.

Viss nav tik vienkārši

Apsargu kursos mācās arī Guntis Kodols, kurš pēc profesijas ir galdnieks un celtnieks, taču šo darbu veselības dēļ vairs nevar strādāt. Apsarga darbs saistījis un šķitis piemērots. „Trīs nedēļās esmu jau apguvis diezgan daudz noderīga. Jāsaka, ka nemaz nav tik vienkārši. Mums ir gan praktiskas, gan teorētiskas mācības, kurās uzzinām, kā jāuzvedas, kas jādara objektos, kā rīkoties dažādās situācijās un arī cīņas paņēmienus. Es labprāt strādāšu šajā profesijā, ja vien būs atbilstošs atalgojums. Pasniedzēji mums ir no pašvaldības policijas. It kā biedē tie uzpleči, bet nav nekādas vainas, policisti mums sniedz noderīgas zināšanas,” saka G. Kodols.

To, ka mācības nav vieglas, atzīst arī Gunta Bāriņa, kura iepriekš strādājusi dažādus darbus. „Pēdējā laikā strādāju simtlatnieku programmā. Taču iepriekš esmu strādājusi arī par skaitļotāju un iepakotāju. Šūšana man patīk jau kopš bērnības, tāpēc ar to gribētu arī naudu pelnīt. Varbūt, ka pēc tam dabūšu darbu, meklēšu to šūšanas salonos. Pagaidām esmu iemācījusies šūt pamatvīles, kabatiņas un iešūt slēdzējus. Sarežģītākais ir precizitāte, ne vienmēr sanāk, bet cenšos. Domāju, ja NVA man šos kursus nepiedāvātu, nekad pati tādos nemācītos, jo nav naudas, lai par tiem samaksātu,” saka G. Bāriņa.

Laikraksts: Kurzemnieks, Antra Grīnberga


Ja arī tu vēlies iegūt teicamas zināšanas, neaizmirstamus iespaidus un jaunus draugus, seko līdzi mācību centra "BUTS" aktuālajam piedāvājumam vai interesējies Kuldīgas filiālē:

Filiāles vadītāja: Anna Šņigirova
Adrese:  Kalna iela 19, Kuldīga
Tālrunis: 27898041, 63323027
E-pasts: kuldiga@buts.lv


atpakaļ