background
Aktualitātesarrow
Ar ieskatu profesijās – ar skatu nākotnē! Ar ieskatu profesijās – ar skatu nākotnē! Ar ieskatu profesijās – ar skatu nākotnē! Ar ieskatu profesijās – ar skatu nākotnē! Ar ieskatu profesijās – ar skatu nākotnē! Ar ieskatu profesijās – ar skatu nākotnē! Ar ieskatu profesijās – ar skatu nākotnē! Ar ieskatu profesijās – ar skatu nākotnē! Ar ieskatu profesijās – ar skatu nākotnē! Ar ieskatu profesijās – ar skatu nākotnē!

Ar ieskatu profesijās – ar skatu nākotnē!

17.12.2014

Varam vien priecāties par tiem jauniešiem, kuri ir apzinājuši savu profesiju jau agrīnā vecumā! Jāatzīst, ka ne visiem ir šī pārliecība un domas šaustās par vienas vai otras profesijas izvēli.. varu iekļaut arī sevi, šī raksta autoru to vidū, kuri meklē sevī pārliecību par pareizo profesijas izvēli un tas nav viegli.

Kā iegūt šo pārliecību, kā vēl vairāk nostiprināt savu vēlmi apgūt izvēlēto profesiju?
Iespējas ir dažādas.. apmeklēt karjeras dienas, kur nozarē strādājošie sniedz priekšstatu par profesiju, par pienākumiem, iespējām. Aicināt draugus, radus, kā arī skolotājus sniegt savus ieteikumus. Aizpildīt karjeras testus. 
Kā arī pastāv vēl šāda, lieliska iespēja – projekts „Darbnīcas jauniešiem”, kur apmācības jeb ieskatu profesijā nodrošina arī mācību centrs „BUTS”!

Projekts „Darbnīcas jauniešiem”?
Īstenotais projekts tā dalībniekiem sniedz iespēju izglītības iestādē iepazīt trīs izvēlēto profesiju jomas. 
Dalību projektā var ņemt jaunieši bezdarbnieki no 15 līdz 24 gadiem, kuriem nav profesionālās izglītības un kuri līdz šim nav strādājuši.
Katrā jomā jaunieši darbojas trīs nedēļas, kas palīdz iepazīt 3 dažādas profesijas, iegūt pirmo pieredzi katrā no profesijām, kā arī sniedz iespēju izvēlēties to profesiju, kas viņam ir vispiemērotākā.
Ak jā, projekta dalībniekiem tiek maksāta stipendija.

Vai mani vienaudži ir aktīvi un izmanto šī projekta iespējas?
Jā, šobrīd mācību centra „BUTS” Biznesa un Karjeras nodaļā apmācības konkrētā projekta ietvaros tiek īstenotas piecām apmācību grupām un jau drīzumā tiks nokomplektēta vēl viena!

„Šis projekts ir izcils risinājumiem tiem jauniešiem, kas vēl nav nolēmuši, kurā jomā vēlas veidot savu karjeru,” ar pārdomām dalās mācību centra „BUTS” Biznesa un Karjeras nodaļas pārstāve Ramona Laiveniece, turpinot „Projekta ietvaros jaunieši šobrīd zināšanas iepazīst florista, friziera un manikīra, pedikīra speciālista, kā arī viesmīļa, pavāra, konditora, Informācijas ievadīšanas operatora, Tūrisma informācijas konsultanta un Lietveža darba specifikās.  
Jāatzīmē, ka lielu atsaucību un atzinību no meiteņu puses pirmssvētku laikā izraisījusi floristikas apmācība. Izglītojamās ar lielu entuziasmu un prieku veido dažādas svētku dekorācijas mācību centra „BUTS” izcilās floristikas pedagoģes Ingunas Knodzes vadībā”. 


Varu vien atzīmēt to, ka iespējas mums tiek sniegtas. Izmantosim tās vai nē, tas ir katra paša lēmums..
mans ieteikums ir izmantot visus iespējamos projektus, ieklausīties padomos un būt drošam, ka esi izdarījis pareizo izvēli – ieguvis zināšanas savā sirds profesijā!Vairāk par apmācību norisi projekta „Darbnīcas jauniešiem” ietvaros jautā:
Ramonai Laiveniecei
Tālrunis: 27898032, 67408206, 67408210
E-pasts: karjera@buts.lv
Adrese: Rīga, Meža iela 7, 4. st.atpakaļ