background
Aktualitātesarrow
Sagatavojies vasaras darbiem!

Sagatavojies vasaras darbiem!

13.04.2021

Pēdējais brīdis lai sagatavotos pavasara un vasaras lauksaimniecības darbiem! Lauksaimniekiem un audzētavu īpašniekiem pienāca brīdis kad jāsatiek jauni izaicinājumi darbā, vai esi pārliecināts, ka šogad tikai saviem spēkiem varēsi nosargāt audzētavu un rudenī ievākt lielu ražu bez augu aizsardzības līdzekļu (AAL) izmantošanas? Ja esi aizdomājies pie šī jautājuma, tas nozīmē, ka pienācis īstais laiks lai sagatavotos jaunai sezonai un iegūt zināšanas, kas palīdzēs Tev mazināt risku nodarīt kaitējumu apkārtējai videi un sev, sagatavot darbam ķimikālijas augu aizsardzībai atbilstoši prasībām darbā ar augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtām un nosargāt savu ražu no postošās ārējās vides ietekmes.

Svarīgi piebilst, ka Valsts augu aizsardzības dienests ikdienas uzrauga AAL izmantošanu un Ministru Kabineta (MK) noteikumu Nr.147 „Noteikumi par profesionālo augu aizsardzības līdzekļu lietotāju, augu aizsardzības līdzekļu lietošanas operatoru, augu aizsardzības līdzekļu pārdevēju un augu aizsardzības konsultantu apmācību”, un Nr.950 „Augu aizsardzības līdzekļu lietošanas noteikumi” ievērošanu, katru gadu pārbaudot ap 2000 saimniecību un uzliekot bargus sodus par nepārdomātu AAL lietošanu un darbam nepieciešamās -  AAL lietošanas operatora apliecības esamību.

Tāpēc mēs piedāvājam Tev savlaicīgi Mācību centrā “BUTS” neformālās izglītības kursā iegūt AAL apliecību apgūstot - Pamatapmācības programma profesionālajiem AAL lietotājiem pirmās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļu lietošanai. Kurss, kura laikā apgūsiet pamatzināšanas augu ķimikāliju izmantošanā, kursa ilgums 18 stundas, kā noslēgumā jānokārto Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) eksāmens, 

Apmācības norisināsies attālināti ZOOM vidē, tāpēc aicinām visas Latvijas lauksaimniekus, augu audzētavu īpašniekus un darbiniekus, un citus interesentus pieteikties apmācībām un savlaicīgi pirms darba sezonas sākuma iegūt izglītību, un droši izmantot AAL savu augu un ražas aizsardzībā. 

Vairāk informācijas par kursiem:
Pamatapmācības programma profesionālajiem augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem pirmās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļu lietošanai

Pieteikšanās apmācībām līdz 16.04.2021. jebkurā no Mācību centra BUTS filiālēm! atpakaļ