background
Aktualitātesarrow
Mācies ziemā – savāc ražu rudenī!

Mācies ziemā – savāc ražu rudenī!

05.02.2021

Pavasaris strauji tuvojas, kad lauksaimniekiem un audzētavu īpašniekiem pienāks brīdis satikt jaunus izaicinājumus darbā, vai esi pārliecināts, ka šogad tikai saviem spēkiem varēsi nosargāt audzētavu un rudenī ievākt lielu ražu bez augu aizsardzības līdzekļu (AAL) izmantošanas? Ja esi aizdomājies pie šī jautājuma, tas nozīmē, ka pienācis īstais laiks lai sagatavotos jaunai sezonai un iegūt zināšanas, kas palīdzēs Tev mazināt risku nodarīt kaitējumu apkārtējai videi un sev, sagatavot darbam ķimikālijas augu aizsardzībai atbilstoši prasībām darbā ar augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtām un nosargāt savu ražu no postošās ārējās vides ietekmes.

Svarīgi piebilst, ka Valsts augu aizsardzības dienests ikdienas uzrauga AAL izmantošanu un Ministru Kabineta (MK) noteikumu Nr.147 „Noteikumi par profesionālo augu aizsardzības līdzekļu lietotāju, augu aizsardzības līdzekļu lietošanas operatoru, augu aizsardzības līdzekļu pārdevēju un augu aizsardzības konsultantu apmācību”, un Nr.950 „Augu aizsardzības līdzekļu lietošanas noteikumi” ievērošanu, katru gadu pārbaudot ap 2000 saimniecību un uzliekot bargus sodus par nepārdomātu AAL lietošanu un darbam nepieciešamās -  AAL lietošanas operatora apliecības esamību.

Tāpēc mēs piedāvājam Tev savlaicīgi Mācību centrā “BUTS” neformālās izglītības kursā iegūt vai atjaunot AAL operatora apliecību kādā no piedāvātajām apmācībām:
  1. Profesionālais otrās reģistrācijas klases AAL  lietotāja apliecību un iegūt iespēju savā profesionālajā darbībā lietot otrās reģistrācijas klases AAL vai izsmidzina AAL no gaisa. Kursa ilgums 30 stundas, kā noslēgumā jānokārto Valstst augu aizsardzības dienesta (VAAD) eksāmens, Profesionālā AAL lietotāja apliecība darbībām ar otrās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļiem tiek izsniegta uz 5 gadiem. Kursa maksa 85 EUR.
    Apmācība paredzēta personām kurām nav augstākā vai vidējā profesionālā izglītība lauksaimniecībā. 
  2. Pamatapmācības programma AAL lietošanas operatoriem. Kursa ilgums 6 stundas un pēc VAAD eksāmena nokārtošanas profesionālā AAL lietotāja apliecība darbībām ar otrās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļiem tiek izsniegta uz 10 gadiem. Maksa par kursu 45 Eur. 
  3. Atkārtota zināšanu atjaunošanas apmācības programma profesionālajiem augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem otrās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļu lietošanai un operatoriem, kas paredz tikai teorētiskās apmācības bez VAAD eksāmena kārtošanas. Apmācību cena 35 EUR.

Apmācības norisināsies attālināti ZOOM vidē, tāpēc aicinām visas Latvijas lauksaimniekus, augu audzētavu īpašniekus un darbiniekus, un citus interesentus pieteikties apmācībām un savlaicīgi pirms darba sezonas sākuma iegūt izglītību, un droši izmantot AAL savu augu un ražas aizsardzībā.

Apmācības vadīs diplomēta, agronome, LLU Mg. Vilma Keiša ar 32 gadu pieredzi nozarē. 

Vairāk informācijas par kursiem:

  1. Pamatapmācības programma profesionālajiem augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem otrās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļu lietošanai
  2. Pamatapmācības programma augu aizsardzības līdzekļu lietošanas operatoriem
  3. Zināšanu atjaunošanas apmācības programma profesionālajiem augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem otrās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļu lietošanai

Pieteikšanās apmācībām līdz 21.02.2021. zvanot pa tālr. 27898043, 29463139 vai elektroniski rakstot uz rezekne@buts.lv.


atpakaļ