background
Aktualitātesarrow
Mācību centra „BUTS” izglītojamo fotoizstāde Mācību centra „BUTS” izglītojamo fotoizstāde Mācību centra „BUTS” izglītojamo fotoizstāde Mācību centra „BUTS” izglītojamo fotoizstāde Mācību centra „BUTS” izglītojamo fotoizstāde Mācību centra „BUTS” izglītojamo fotoizstāde Mācību centra „BUTS” izglītojamo fotoizstāde

Mācību centra „BUTS” izglītojamo fotoizstāde

14.04.2014

Noslēdzoties mācību centra „BUTS” „Fotografēšana un digitālā fotogrāfiju apstrāde” apmācībām, programmas absolvente Dace Segliņa-Grīnblate savus un kursantu darbus visu aprīļa mēnesi aicina aplūkot kafejnīcā „Mierā” (Rīgā, Meža ielā 4a).

Dace stāsta, ka izstādes organizēšana nav bijusi plānota, to raksturojot kā nejaušību. „Kopā ar vīru Kasparu (kopā apmeklējām kursus) reiz bijām iegājuši kafejnīcā "Mierā", kas atrodas netālu no mācību centra „BUTS”. Pamanīju, ka kafejnīcas sienas rotā fotogrāfijas. Pajautāju meitenei, kas mūs apkalpoja, vai būtu iespējams arī mums šeit izstādīt savas fotogrāfijas. Tā kā tas bija iespējams, tad man likās, ka tas būtu lielisks veids, kā mūsu grupai sanāk kopā un uzturēt kontaktus arī pēc kursu beigšanas. Domāju, ka šī noteikti nebūs mūsu vienīgā izstāde.”


Atminoties apmācību gaitu, Dace stāsta, ka lielākais ieguvums bijis praktiskais darbs – plenēri brīvā dabā. „Tā bija iespēja gan praktiski apgūt mācību vielu, apmeklēt skaistas Latvijas vietas, gan arī iespēja pavadīt vairāk laiku kopā un iepazīt vienam otru tuvāk. Domāju, ka lielākoties visām apmācībām vajadzētu balstīties uz praktisko darbu, jo tikai darot var kaut ko apgūt! Pedagoga norādījumi un teorētiskā bāze, kam seko praktisks darbs, ir labu apmācību pamatā.”
Izstādi var raksturot kā kolorītu, jo tieši tāda bijusi arī izglītojamo grupa. „Mūsu grupa sastāvēja no dažādu vecumu, profesiju indivīdiem. Katrs mēs bijām unikāls - ar savu skatījumu uz dzīvi, mākslu un fotogrāfiju. Tas mums ļāva bagātināt katram savu pieredzi un mācīties arī vienam no otra. Kolektīvs - tā ir brīnišķīga un neatsverama pieredze, kuras rezultāts šoreiz pat ir saskatāms”, priecājas Dace.


Mācību centrā „BUTS” kopš pērnā gada septembra līdz šī gada februārim norisinājās profesionālās pilnveides programmas „Fotografēšana un digitālā fotogrāfiju apstrāde” apmācības. Linda Ratuta veica pedagoģisko darbu, sniedzot zināšanas kā par fotoaparatūru, tā arī par fototehniku un digitālās apstrādes principiem un iespējām.


atpakaļ