background
Aktualitātesarrow
Mācību ekskursija uz Lejasciema pagasta daiļdārziem Mācību ekskursija uz Lejasciema pagasta daiļdārziem Mācību ekskursija uz Lejasciema pagasta daiļdārziem Mācību ekskursija uz Lejasciema pagasta daiļdārziem Mācību ekskursija uz Lejasciema pagasta daiļdārziem

Mācību ekskursija uz Lejasciema pagasta daiļdārziem

26.09.2019

Pieaugušo izglītības projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" ietvaros grupas "Latviska arhitektūra, interjers un ainava lauku tūrisma uzņēmējiem" gan no Gulbenes, gan no Alūksnes devās mācību ekskursijās apskatīt Lejasciema pagasta trīs daiļdārzus - pie Ingas Nagles, Intas Balodes un Sandras Semenkovičas.

Lejasciema pagasta lepnums ir trīs daiļdārzi, kas vienīgie ir iekļauti Gulbenes novada tūrisma piedāvājumā! "Kalmēs" dārzu komplekss veidots, vadoties pēc saimnieces Ingas Nagles sajūtām un redzējuma par to, kā visam jāizskatās, nevis sekojot jaunākajiem trendiem ainavu arhitektūrā. Savukārt Intas Balodes  dārzs veidots kā kolekciju dārzs, iespēju robežās pielāgojot daiļdārza principus.  Lielākā dārza daļa atvēlēta mūžzaļiem skujeņiem, ziemcietēm, kā arī dekoratīvajiem krūmiem. Trešā daiļdārza īpašnieces Sandras Semenkovičas dārzs  neskaitāmas reizes jaukts ārā, lai pēc kāda laika atkal tiktu pārveidots. Sākts veidot vairāk nekā pirms 35 gadiem, tas vienmēr un arī tagad top intuitīvi, raugoties, kādi augi vislabāk sader kopā gan pēc augu krāsu toņiem, gan formām. “Paldies par skaisto ekskursiju un viesmīlīgo uzņemšanu jūsmājās!" sacīja apmācāmā Anita Aumeistere no Gulbenes. Protams, arī visiem pārējiem grupu dalībniekiem ļoti iedvesmoja šī ekskursija! Lai iedvesmas pilnā gaisotne palīdz apmācāmajiem realizēt savus sapņus!

Vairāk par programmu.


atpakaļ