background
Aktualitātesarrow
Prasmes tērpu konstruēšanā un modelēšanā jeb latviešu „Burda”! Prasmes tērpu konstruēšanā un modelēšanā jeb latviešu „Burda”!

Prasmes tērpu konstruēšanā un modelēšanā jeb latviešu „Burda”!

25.02.2014

Tāpat kā žurnāla „Burda” arī mācību centra „BUTS” izglītības programmas „Tērpu konstruēšana un modelēšana” popularitātes noslēpums slēpjas tajā, ka, pateicoties šai programmai, katrs no mums var piepildīt savu sapni, ģērbties eleganti un skaisti.

Profesionālās pilnveides izglītības apliecību programmā „Tērpu konstruēšana un modelēšana”, 160 stundu garumā, pagājušās nedēļas nogalē ieguva desmit kursanti - deviņas dāmas un viens puisis. Viņi bija pirmā šuvēju grupa, kas gan Alūksnē, gan Gulbenē apguva pamatprasmes tērpu konstruēšanā un modelēšanā mācību centrā “BUTS”. Apliecību viņiem svinīgi pasniedza SIA “BUTS” Alūksnes un Gulbenes filiāles vadītāja Sarmīte Deksne.

 
Jau rakstījām, ka ar Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) un Eiropas sociālā fonda (ESF) atbalstu projektā „Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām” tiek piedāvātas
dažāda veida izglītības iespējas. Tās izmanto ļoti plašs alūksniešu loks, lai apgūtu prasmes floristikā, grāmatvedībā,  mācītos valodas.

 
Šūšanas pamatprasmes Alūksnē grupa interesentu apguva Aismas Sormules vadībā. Nodarbībās viņa vispirms mācīja apgūt šūšanas pamatprasmes, tad idejas tika “ņemtas” un modeļi realizēti no žurnāliem “Burda”. Kursantes šo sešu mēnešu laikā bija strādājušas ļoti čakli. Pēc apliecībām viņas bija atnākušas pašu šūtajos tērpos, tādēļ vakars izvērtās arī par lielisku modes skati. Pie tam katrai no viņām līdzi bija arī vēl citi šajā laikā darinātie tērpi – kleitas, svārki, džinsu bikses, žaketes ar oderi, bikses, blūzes, bet Irēna bija “pamanījusies” pat uzšūt meitai oderētu baltu mētelīti, ko, atzinās, “likšot pūrā un glabāšot saviem mazbērniem”, jo tas esot pirmais viņas šāda veida šuvums. Savukārt Dzintars pārsteidza ar paššūtu oderētu sporta jaku, biksēm un oderētu vestīti. Visi tērpi bija darināti atbilstoši pēdējām modes tendencēm un izcēlās gan ar krāsu, gan modeļu dažādību.

 
Kursanti par viņiem veltīto laiku un pacietību pateicās pasniedzējai Aismai Sormulei, atzīstot, ka iegūtās zināšanas ir ļoti vērtīgas un tās “tiks liktas lietā arī turpmāk”. Lāsma Korpa teic, ka pasniedzēja ir ļoti prasmīga sava amata pratēja un labprāt dalījusies zināšanās, iedrošinot  nebaidīties pamēģināt ko jaunu arī kursantiem. Arī pasniedzēja ļoti atzinīgi novērtēja “jaunos šuvējus”, uzsverot, ka viņi bijuši ieinteresēti un paklausīgi, izpildot viņas profesionālos norādījumus.

 
“Esmu ļoti gandarīta par alūksniešu uzņēmību un atsaucību, ieinteresētību, vēlmi mācīties un izpausties, vakarus pavadīt radoši. Liels prieks par radītajiem tērpiem, tos patiesi nav iespējams atšķirt no tiem, ko varam iegādāties veikalos. Aicinu arī turpmāk izmantot Nodarbinātības Valsts aģentūras piedāvātās mūžizglītības iespējas, lai papildinātu zināšanas dažādās jomās!” aicināja Sarmīte Deksne.


Foto:

Aivita LizdikaKontaktinformācija
Filiāles vadītāja: Sarmīte Deksne
Sekretāre: Daiga Rutka
Adrese: Ābeļu iela 8 - 2.stāvs, Gulbene
Tālrunis: 64471066, 27898038, 27898034 
Fakss:  64471066
E-pasts: gulbene@buts.lv


atpakaļ