background
Aktualitātesarrow
Sveicam Sveicam Sveicam

Sveicam "Mazā biznesa organizēšanas kursa" absolventus!

28.09.2018

Mācību centra “BUTS” Madonas filiālē atkal ir izlaidums. Šodien mācības beidz grupa “Mazā biznesa organizēšana”. Šī grupa tika nokomplektēta sadarbībā ar NVA Madonas filiāli.

Seši aktīvi un darboties griboši kursa klausītāji izglītības procesa rezultātā saņēma informāciju un zināšanas par dažādu mazā biznesa komercdarbības formu prieksrocībām un trūkumiem, uzņēmuma dibināšanu, finansēšanu un vadīšanu. Koncentrētā veidā tika izskatītas tiesiskā regulējuma nianses grāmatvedībā, nodokļos, lietvedībā un darba drošībā. Kursu dalībnieki apguva saskarsmes un mārketinga pamatus, veica uzņēmuma SVID analīzi.


Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Madonas biznesa inkubators 20. septembrī rīkoja atvērto durvju dienu ar moto "Radi, rādi, rodi!", kas vienlaikus bija inkubatora divu darbības gadu "ražas" parāde,  kur mūsu kursaniem papildus mācībām tika dota iespēja piedalīties konsultācijās ar AS "Attīstības finanšu institūcijas Altum"  Vidzemes reģiona vadītāju Olitu Untālu par finanšu līdzekļu piesaisti jaunajiem uzņēmumiem. Daudz jautājumu bija  LLKC Madonas biroja vadītājai Aijai Vīgnerei un  Madonas novada uzņēmējdarbības nodaļas galvenajai speciālistei Ilzei Voginai par atbalsta saņemšanas iespējām biznesa ideju  konkursā “Madona var labāk”.


Programmas noslēgumā apmācāmie modelēja dažādu uzņēmējdarbības veidu un nodokļu maksāšanas režīmu piemērošanu dažādiem uzņēmumiem.


Pedagoga Edītes Batjalo-Bošas vērtējums par šo mācību programmu, kas Madonā tika realizēta pirmo reizi  – “ Šī programma ļauj cilvēkam saprast savas iespējas mazā biznesa organizēšanā, dod zināšanas, kas ir nepieciešamas ikvienam uzņēmējam. Palīdz cilvēkam izdarīt izvēli par vai pret savu biznesa ideju, jo ar zināšanām to izdarīt ir daudz vieglāk.


Apmācāmie šajā grupā bija ļoti motivēti,  jo katram bija savs mērķis, kuru šī programma palīdzēja izkristalizēt.”


Savukārt  grupas viedoklis pēc mācību pabeigšanas –


“Ļoti interesanti un noderīgi kursi, brīnišķīgi pasniedzēji, laba atmosfēra.”


“Manuprāt ieguvu ļoti daudz sev inetersējošu zināšanu tieši priekš savas biznesa idejas. Radās izpratne par lietvedību, mārketingu, grāmatvedību, darba drošību. Iegūti jauni kontakti, atbalsta sajūta un drosme iet un darīt. Ļoti noderīgs mācību kurss ar lieliskiem pedagogiem!”


“Šie kursi tika pasniegti vienkāršā, saprotamā valodā. Kursu laikā tika nodibināti kontakti, kas noderēs turpmākajā dzīvē. ”
atpakaļ