background
Aktualitātesarrow

„Patvērums „Drošā māja””: Bēgļu nodarbinātības veicināšanas projekts devis iespēju sniegt pienesumu Latvijai

27.01.2014

Nevalstiskā organizācija „Patvērums „Drošā māja”” informē, ka šā gada 31. janvārī noslēgsies sešu mēnešu realizētais Eiropas Bēgļu fonda projekts „Profesionālo iemaņu paaugstināšana nodarbinātības veicināšanai patvēruma meklētājiem, bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu.”

Lai veicinātu bēgļu iekļaušanos darba tirgū Latvijā, projekta ietvaros 10 mērķa grupas pārstāvjiem tika piedāvāti karjeras konsultanta pakalpojumi, dažādu profesionālo kvalifikācijas kursu teorētiskā un praktiskā apguve, ko nodrošināja akreditētas mācību iestādes.

Lai iepazīstinātu ar projektā sasniegtajiem rezultātiem un labās prakses piemēriem, 24. janvārī tika organizēts projekta noslēguma pasākums, kurā piedalījās biedrības speciālisti, projekta mērķa auditorija, dažādu ministriju, mācību uzņēmumu un potenciālo darba devēju pārstāvji.

Pasākuma gaitā kursu beidzējiem mācību iestāžu vadītāji svinīgi izsniedza sertifikātus. Kopumā projekta laikā mērķa grupa apguva šādas speciālitātes - apdares darbi un telpu remonts, nagu kopšana, frizieris, pavārs, telpu uzkopšanas organizācija, florists.

Mārtiņš Segliņš, SIA „BUTS” direktora vietnieks: „Projekta doma un ideja ir tiešām lieliska. Šīs personas apmācību procesā ieguva jaunas un vērtīgas zināšanas, kuras noderēs turpmākajām darba gaitām Latvijā. Papildus šis projekts daudziem apmācībās iesaistītajiem sniegs jaunu skatpunktu, kā mainīt savas dzīves grūto periodu. Jāteic, ka apmācāmie aroda apgūšanas procesā bija atvērti un ar vēlmi apgūt jaunas zināšanas un prasmes”.


Pasākuma gaitā klātešie mērķa grupas pārstāvji no Irānas, Afganistānas un Uzbekistānas dalījās domās, ka viņu motivācija kļūt neatkarīgiem, iegūt profesiju un apgūt praktiskās iemaņas konkrētā profesijā ir vieni no svarīgākajiem ieguvumiem, lai tie justos stabili Latvijā un spētu patstāvīgi funkcionēt.

Jevgēnija, četru bērnu māmiņa no Uzbekistānas, kura apguva friziera profesiju: „Pateicoties šim projektam, esmu kļuvusi par sevi pārliecinātāka un drošāk raugos nākotnē – perspektīva iekārtoties darbā mani vairs nebiedē. Ļoti gribētu turpināt apmācības, praktizēties un paaugstināt savu kvalifikāciju, lai droši ietu strādāt – jo konkurence Latvijas darba tirgū ir liela. Mēs esam ļoti pateicīgi par šādu projektu un iespēju kļūt par aktīviem darba ņēmējiem Latvijā.”

Biedrības speciālisti norāda, ka nodarbinātības projektā uzsāktā mērķa grupas integrācija šobrīd jau tiek turpināta pērnā gada decembrī uzsāktajā Eiropas Bēgļu fonda projektā „Integrācijas iespēju paplašināšana bēgļiem, personām ar alternatīvo statusu un patvēruma meklētājiem”.

Jau kopš 2009. gada biedrībā „Patvērums „Drošā māja”” darbojas starpprofesionāļu komanda, kura piedāvā kompleksu palīdzību bēgļiem vienas institūcijas ietvaros, kas nodrošina visefektīgāko pieeju dažādu problēmu risināšanā.

Pēc Pilsonības un migrācijas pārvaldes oficiālajiem datiem, 2013. gadā Latvijā patvērumu lūgušas kopskaitā 185 personas, bēgļa statuss piešķirts 14 un alternatīvais statuss piešķirts 22 personām. Kopumā no 1998. gada līdz 2013. gadam bēgļa un alternatīvo statusu saņēmušo skaits sasniedzis 166 cilvēkus.

Projektu (līdz)finansē Eiropas Savienība.


Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Bēgļu fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība "Patvērums "Drošā māja"".


Vairāk informācijas:

www.patverums-dm.lv

https://twitter.com/PatverumsDM

https://facebook.com/Patverums.Drosa.Maja

https://www.draugiem.lv/www.patverums-dm.lv/

https://www.youtube.com/channel/UCx8r_dw85FN3Dy3Lim9fkXA

atpakaļ