background
Aktualitātesarrow

"Profesiju pietura" skolēniem

22.01.2018

Ar milzīgiem dzeltenā suņa soļiem ir iesācies jaunais 2018.gads. To apliecina arī notiekošais mācību centra “BUTS” Madonas filiālē, kur 12. un 19.janvārī telpas tika pieskandinātas ar skaļām un dzirkstošām bērnu balsīm. Mācību centrs sadarbībā ar Madonas novada izglītības nodaļu organizēja “Karjeras attīstības atbalsta pasākumu - Profesiju pietura”, kur iepazīstinājām Madonas novada skolu 1.-9. klašu audzēkņus ar astoņām darba tirgū pieprasītām profesijām – elektriķis, santehniķis, drēbnieks, manikīrs, konditors, frizieris, florists un metinātājs.

Divās dienās mācību centru apmeklēja vairāk kā 300 jaunieši no Madonas vidusskolas, Mētrienas, Kusas, Degumnieku, Praulienas, Dzelzavas, Vestienas, Lazdonas, Ļaudonas un Barkavas pamatskolām.

Apskatot dažādo profesiju piedāvājumu, veidojās diskusijas ar pedagogiem, tika iemēģināta roka gan pie šūšanas overloka, gan apgūti nagu lakas uzklāšanas knifi. Tāpat aizraujoši bija darboties pie elektrības stendiem, gan izmēģināt frizieru, gan degustēt konditoru veikumu, gan izmēģināt  floristu darba specifiku.
Pēc mācību centra apmeklējuma, jaunieši devās apskatīt kā praktiskajā dzīvē tiek pielietotas elektriķu un santehniķu zināšanas uzņēmumā  SIA “Madonas siltums” un friziera un  manikīra prasmes frizētavā “Diadēma”.

Lielu paldies  par izturību  gribam teikt pedagogiem, kas dalījās ar savām zināšanām un mēģināja jauniešos radīt interesi par tik dažādiem darba tirgus pieprasījumiem.
Paralēlim šim projektam Madonas vidusskolā realizējām vēl vienu projektu, kur 11. klases skolēnus iepazīstinājām ar Datorsistēmu tehniķa profesijas specifiku.

Tagad pašu jauniešu rokās paliek tas, ko viņi izvēlēsies kā savas dzīves aicinājumu, un kur atradīs savu piepildījumu. Mēs varam tikai vēlēt, lai viņiem viss izdodās.

Mācību centra “BUTS”
Madonas filiāle
 atpakaļ