background
Aktualitātesarrow
Skaisti tērpi pašu rokām darināti – jauns ieguvums Ludzas iedzīvotājiem!
new

Skaisti tērpi pašu rokām darināti – jauns ieguvums Ludzas iedzīvotājiem!

20.11.2013

15. novembrī Ludzā mācību centra „ BUTS” izglītojamie - 9 topošie drēbnieki - Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra zālē skaistas mūzikas pavadībā pēc divu mēnešu spraigām mācībām, jau iejutās modeļu lomā un rādīja savu veikumu Ludzas iedzīvotājiem.

Tērpu skates laikā izglītojamo sejās jaudās patiess prieks par iegūtajām zināšanām un savu veikumu. „Divu mēnešu laikā esam ieguvuši ļoti daudz” – stāsta izglītojamie. Trīs izglītojamie līdz šim  nekad nebija saskārušies ar šūšanas operācijām, kur nu vēl ar tērpu piegrieztņu veidošanu un audumu piegriešanu. „Pateicoties mācību centra „BUTS”  skolotājai Inārai Novikai, esam mācījušies pacietību vīļu apstrādāšanā, esam  izpratuši auduma struktūras, esam iemācījušies ar apģērbu palīdzību veidot savu individuālo stilu”. Lielu paldies izglītojamie saka arī mācību centra „ BUTS”  Rēzeknes un Ludzas filiāļu vadītājai Liģitai Maģičai, kura visu šo laiku ir rūpējusies par to, lai izglītojamie būtu apmierināti ar izvēlēto izglītības iestādi, lai būtu nepieciešamais tehniskais aprīkojums. Liģita Maģiča priecājas par jauko sadarbību ar izglītojamajiem un ar skolotāju, kura, lai gan stingra un prasīga pret izglītojamajiem, tomēr ar katru izglītojamo prot atrast kopēju valodu, ar katru strādā individuāli, dalās savā ilggadīgajā pieredzē. „ Ir patiess prieks strādāt grupā, kur kursanti ir ieinteresēti mācībās, ir centīgi, atvērti. Ja cilvēku interesē izvēlētā profesija un viņš mācās ar sirdi un dvēseli, rezultāti neliks sevi gaidīt, to var redzēt arī šajā tērpu demonstrācijā” – atzīst skolotāja Ināra Novika.

Lai pilnvērtīgi apgūtu profesiju „ Drēbnieks”  un iepazītos ar šo profesiju arī ražošanā, tagad izglītojamie dosies pierādīt kursos iegūtās prasmes divos Ludzas šūšanas uzņēmumos: SIA „Siluets 93”  un pie individuālās darba veicējas Inetas Isačenkovas.

Izglītojamie jau šobrīd ir pārliecināti, ka iegūtās prasmes noderēs ikdienā, palīdzēs rast darbu šūšanas uzņēmumā, kā arī daži ir nolēmuši uzsākt individuālo uzņēmējdarbību.

9.janvārī šīs grupas drēbnieki savas zināšanas un prasmes demonstrēs valsts noslēguma pārbaudījumā. Vēlēsim, lai viņiem izdodas! – saka L.Maģiča.

Filiāles vadītāja: Ligita Maģiča
Sekretāre: Iluta Krišāne
Adrese:   18. novembra iela 35, Rēzekne
Tālrunis:  64622810, 27898043, 29463139
E-pasts:   rezekne@buts.lvatpakaļ