background
Aktualitātesarrow
Dienas Bizness: Jāceļ profesijas prestižs

Dienas Bizness: Jāceļ profesijas prestižs

16.02.2017

"Tā ir unikāla iespēja jebkuram attiecīgās jomas speciālistam, kuram ir profesionālā darba pieredze un zināšanas, bet dzīvē ir tā iegrozījies, ka šīs zināšanas ir iegūtas pašmācības ceļā, nokārtot profesionālās kvalifikācijas eksāmenu. Par šo iespēju zina retais," stāsta mācību centra “BUTS” direktora vietnieks Mārtiņš Segliņš, norādot, ka Latvijā netiek pietiekami izmantota ārpusformālās izglītības iegūto profesionālo kompetenču atzīšana profesijā Viesmīlības pakalpojumu speciālists.

Interese maza

Pēdējos gados pieprasījums pēc viesmīlības pakalpojumu speciālistu apmācības ir bijis niecīgs, stāsta SIA Buts direktora vietnieks Mārtiņš Segliņš. 2016. gadā tika apmācītas 59 personas (Rēzeknē, Ludzā un Liepājā), 2015. gadā – 19 personas (Rēzeknē un Liepājā), bet 2014. gadā – 28 personas (Rēzeknē, Liepājā un Madonā). Programmā Jauniešu garantija viesmīļi tiek sagatavoti izglītības programmas Restorānu pakalpojumi ietvaros, kuru pabeidzot, jaunieši iegūst kvalifikāciju Viesmīlis. Profesija nav bijusi pieprasītāko vidū. Iecienītākas viesmīlības un ēdināšanas nozares profesijas programmā Jauniešu garantija ir pavārs, konditors un arī restorānu pakalpojumu speciālists. Līdz šim viesmīļus Jauniešu garantijas programmas ietvaros sagatavojusi tikai Jelgavas Amatu vidusskola. Programmas ietvaros, viesmīļa kvalifikāciju ieguvuši 10 absolventi, mācības turpina 49 topošie viesmīļi. 2016. gada septembrī viesmīļus plānoja uzņemt arī Priekuļu tehnikuma Ērgļu struktūrvienība un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums, taču netika nokomplektētas grupas, informē Valsts Izglītības Attīstības aģentūra.
M. Segliņš uzskata, ka Latvijā netiek pietiekami izmantota ārpusformālās izglītības iegūto profesionālo kompetenču atzīšana profesijā Viesmīlības pakalpojumu speciālists. «Tā ir unikāla iespēja jebkuram attiecīgās jomas speciālistam, kuram ir profesionālā darba pieredze un zināšanas, bet dzīvē ir tā iegrozījies, ka šīs zināšanas ir iegūtas pašmācības ceļā, nokārtot profesionālās kvalifikācijas eksāmenu. Par šo iespēju zina retais,» viņš teic.

Datums:16.02.2017
Izdevums:Dienas Bizness

Visu rakstu lasiet ŠEITatpakaļ