background
Aktualitātesarrow

Valkas filiālē gan mācību izlaidums, gan jaunu mācību sākums

11.04.2016

Marta nogale mācību centrā "BUTS" Valkas filiālē bija īpaši aktīva - kāds mācības beidza, gan kāds cits uzsāka.

22.martā  izlaidumu svinēja grupas Datorzinības bez priekšzināšanām 10 audzēkņi,  kas pārbaudījumus bija veiksmīgi nokārtojuši,  un  saņēma apliecības.  Viņu  acīs bija vērojams prieks par jauniegūtajām zināšanām, lai arī daži jutās arī nedaudz bēdīgi par to, ka mācības jau  noslēdzas, jo nāksies šķirties no  kolēģiem, kas  bija ļoti draudzīgi un atsaucīgi. Beidzoties apmācībām, audzēkņi atzina, ka jauniegūtās zināšanas turpmāk nākotnē noderēs gan ikdienas darbos, gan jauna darba meklējumos.

Šajā pašā  dienā mācības arī uzsāka 7 topošie konditora palīgi, kas mācīsies gatavot, cept un dekorēt kūkas, kliņģerus, cepumus, pīrādziņus un citus mīklas izstrādājumus un pusfabrikātus.  Par viņu aizraujošo, radošo mācību procesu gādās un savās zināšanās dalīsies SIA ‘’Pedelīte’’  īpašniece Albīna Kārkliņa. Praktiskās nodarbības šiem audzēkņiem notiks šī uzņēmuma konditorejas cehā.

29. martā apmācības uzsāka 6 topošie lokmetinātāji metināšanā ar mehanizēto iekārtu inertās gāzes vidē (MIG). Visi puiši ir apņēmības pilni un jau šobrīd gaida praktiskās nodarbības,  kad  varēs praktiski griezt, slīpēt sagataves un šuves atbilstoši tehnoloģiskajām prasībām, izmantojot rokas elektroinstrumentus  un stacionārās iekārtas.  Nodarbības notika metāla konstrukciju un to sastāvdaļu ražošanas uzņēmumā SIA ‘’Valkas MD’’. Pēc mācību kursa varēs metināt dažāda sarežģītības savienojumus, ievērojot darba aizsardzības noteikumus, strādājot paaugstinātas bīstamības apstākļos.atpakaļ