background
Aktualitātesarrow

Mācību centrs BUTS piedalījās starptautiskā konferencē „Konkurētspējīga un ilgtspējīga profesionālā izglītība – sasniegumi un jauni mērķi”

19.06.2015

11. maijā Rīgā notika starptautiska konference „Konkurētspējīga un ilgtspējīga profesionālā izglītība – sasniegumi un jauni mērķi”, ko rīkoja Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un partneri – EUROPEA, Profesionālās izglītības biedrība un Valsts izglītības satura centrs.

Konferenci atklāja LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone, Profesionālās izglītības biedrības valdes locekle, Ogres Tehnikuma direktore Ilze Brante un Profesionālās izglītības attīstības asociācijas EUROPEA International prezidents Henriks Dethlefsens.

Konferencē tika diskutēts par:
•      Latvijas Prezidentūras ES Padomē prioritātēm un profesionālās izglītības mērķiem 2020.gadam;
•       Konkurētspējīgas un pievilcīgas profesionālās izglītības veiksmes faktoriem;
•      Profesionālās izglītības labās prakses piemēriem

Konferences laikā dalībniekiem tika prezentēts LDDK veikts pētījums par prakšu pieejamību un kvalitāti Latvijā, kurā apkopoti vairāk nekā 750 Latvijas uzņēmēju viedokļi par prakšu nodrošināšanu Latvijā. Dalībnieki varēja iepazīties arī ar ES Mūžizglītības programmas projekta „VET to WORK” rezultātiem un publikāciju „Pāreja no profesionālās izglītības uz darba tirgu Latvijā. Izaicinājumi un iespējas”.

Noslēgumā tika apstiprinātas konferences dalībnieku rekomendācijas par mērķiem profesionālās izglītības attīstībai Eiropas Savienībā līdz 2020.gadam, kuras tika iesniegtas Izglītības un zinātnes ministrijai darbam Latvijas Prezidentūrā ES Padomē. Rekomendācijas tiks pieņemtas Eiropas Komisijas sanāksmē 2015.gada 22. jūnijā Rīgā. 

Konferences „Konkurētspējīga un ilgtspējīga profesionālā izglītība – sasniegumi un jauni mērķi”  dalībnieku prezentācijas:
https://www.dropbox.com/sh/0ocvghdc9zm7fq3/AAD2Fbl2WTK5j0QnU5Ir533ta?dl=0

Stratēģiskās politikas rekomendācijas:
https://www.lddk.lv/wp-content/uploads/2015/06/Recommendations_LV_EN_Final.pdfatpakaļ