background
Aktualitātesarrow
Pošamies ballēm un ballītēm

Pošamies ballēm un ballītēm

23.12.2014

Saspringtajā pirmssvētku laikā skaistumkopšanas salonu durvis biežāk ver ne tikai ierastie apmeklētāji (galvenokārt dāmas), bet arī jaunieši un bērni. Spilgts meikaps, krāsaina maska, pat vienkāršs grims ir gan svētku sastāvdaļa, gan uzmundrina pelēcīgajā ikdienā Ziemassvētku gaidās.

Patīk pašai un citām arī

Manikīre Ketija Krūmiņa un vizuālā tēla stiliste Karīna Azobkova salonā Vineta strādā neilgi. Arī Kuldīgā abas pastāvīgi dzīvo nesen. Trīs bērnu māmiņa Ketija šeit ieprecējusies no Ventspils. Gaidot trešo bērniņu, gandrīz vai, kā saka, aiz gara laika pieteikusies mācību centra BUTS rīkotajos manikīru kursos. Iepriekš viņa regulāri apmeklējusi skaistumkopšanas salonu, bet nekad nav iedomājusies, ka pati varētu strādāt šajā profesijā. Tagad Ketija atklājusi, ka tā ir ļoti interesanta nodarbošanās. „Pašai patīk un vari dot prieku citiem, padarot viņu ārieni pievilcīgāku,” saka Ketija. „Jā, nagus var lakot mājās, tāpat veikt arī citas skaistumkopšanas procedūras. Svētku reizēs gan sievietes vairāk uzticas profesionāļiem. Bet viņas nāk arī ikdienā kaut vai uzzināt modes tendences, interesējas par kosmētikas un nagu kopšanas līdzekļiem.”

No malas redz labāk

Karīna gan ir dzimusi Kuldīgā, taču vairāk nekā pusotru gadu bijusi prom no mūsu pilsētas, lai Rīgā apgūtu vizuālā tēla veidošanu. Šobrīd lielākoties viņa nodarbojas ar meikapu (sejas noformēšanu jeb grimu), taču turpmāk vēlas vairāk pievērsties cilvēka kopējam vizuālajam tēlam. „Cilvēki uz salonu krāsoties nāk dažādu iemeslu dēļ: vieni nemāk to darīt, citiem nepatīk ap sevi ņemties pašiem, vēl kādi grib uzzināt, kas pašlaik ir modē, un tad to izmēģināt mājās. Cilvēks ieradis sevi redzēt tādu, kādu ikdienā redz spogulī. Grūti iedomāties, kā būtu, ja izskatītos citādi. Tāpēc ir stilisti, kas piedāvā jaunus variantus. Man patiktu, ja cilvēki nekautrētos atnākt vien paprasīt padomu, kā meikaps piestāvētu, kādu krāsu toni labāk izmantot u.tml.”

Lai tendences netraucē labsajūtu

Kādas ir šo Ziemassvētku un Jaungada gaidīšanas laika tendences? Pasaules modes dizaineri piedāvā atgriezties diezgan pelēcīgajos 60. gadu toņos ar maigām līnijām, vienlaikus kombinējot tos ar eksperimentālām tekstūrām. „Noteicošā tomēr ir katra klienta individuālā izvēle, lai netraumētu labsajūtu,” tā Karīna. „Tuvojas Ziemassvētki, cilvēks grib ārēji izpausties pacilātāk, piemēram, uzkrāsot uz nagiem zvaigznītes. Meikapā tādas spilgtas iezīmes ir grūtāk ielikt. Īpašai ballītei gan uz sejas var pat gleznot, jo ir tāda speciāla mācība – face art (sejas māksla – no angļu val.). Pie mums to visvairāk izmanto jaunā paaudze.


Laikraksts "Kurzemnieks"
Daina Tāfelberga
atpakaļ