background
Aktualitātesarrow
www.nenoversies.lv www.nenoversies.lv

www.nenoversies.lv

16.10.2014

Mēs - mācību centrs „BUTS” atbalstam sociālās kampaņas „Nenovērsies!” mērķi, informējot pēc iespējas vairāk iedzīvotājus pievērst uzmanību savai, tuvinieku un citu līdzcilvēku psihiskajai veselībai un mazināt sabiedrībā pastāvošos aizspriedumus (stigmu) saistībā ar garīgās veselības jautājumiem.

Ar vārdu „veselība” cilvēki visbiežāk saprot fiziskas saslimšanas vai traucējumus un pret slimajiem vai sasirgušajiem izturas ar sapratni un līdzcietību, bet garīgie traucējumi tiek uztverti kā drauds sabiedrībai.
Kā sabiedrības spiediens, neiecietība un tās noteiktās normas ietekmē tās garīgo veselību? Reizēm letāli!

 

Kampaņa aktualizē jautājumus par tādām psihiskām saslimšanām kā depresija, demence, šizofrēnija, neirotiskiem, ēšanas un citi traucējumi. Kampaņas ietvaros ir izstrādāta mājas lapa www.nenoversies.lv, kur ikvienam iedzīvotājam ir pieejama informācija par psihisko traucējumu pazīmēm, pašnovērtēšanas testi, palīdzības iespējas un cita noderīga informācija.

 

Domā plašāk, nenosodi, neignorē, NENOVĒRSIES!

 

Pētījumu dati liecina, ka Latvijas sabiedrībā valda aizspriedumi pret cilvēkiem ar psihiskās veselības traucējumiem, kā arī lielai daļai iedzīvotāju trūkst informācijas par pazīmēm, kuras var liecināt par dažādām psihiskām saslimšanām. Jāatzīmē, ka Latvija pēc pašnāvību skaita ieņem TREŠO vietu Eiropas Savienībā! Katru dienu kāds Latvijas iedzīvotājs nolemj  pārtraukt savas raizes un nedienas, pieņemot lēmumu „aiziet”.

 

Norobežošanās no apkārtējiem cilvēkiem, izteiktas garastāvokļa svārstības, pārlieku emocionalitāte, vientulība, izjukušas attiecības, problēmas ģimenē, biznesa vai juridiskas problēmas, dzīvesprieka panīkums – šo pazīmju neignorēšana var PALĪDZĒT!

 

Kampaņu organizē Slimību profilakses un kontroles centrs sadarbībā ar Veselības ministriju, tā plānota trīs mēnešu garumā no septembra līdz novembrim. atpakaļ