background
Aktualitātesarrow

LEPOJAMIES: Mācību centra “BUTS” kursante I. Jurģe – ekskursiju gide ar saknēm dzimtajā novadā

02.05.2018

No 2012. gada Ina Jurģe, tūrisma gide arvien no jauna aicina tuvāk iepazīt Ozolnieku novadu. Pati dzimusi un izaugusi Ozolniekos, ”Mazsilgraužos”. Jau no bērnības izjutusi vienotības un kopības sajūtu ar kaimiņu ļaudīm. "Mēs dzīvojām kā viena ģimene, kopā dalījām gan priekus, gan bēdas. Tad arī organizēju pirmos mazos pārgājienus tuvējā apkārtnē ar pikniku un ugunskuru," teic Ina.

Kā izlēmi kļūt par tūrisma gidi?

Pavērsiens notika pēc dēla dzimšanas, kad, izglītojoties mācību centrā ”BUTS”, es sapratu, ka vēlētos kļūt par viesu nama saimnieci. Šī doma man vēl aizvien ir sirdī. Bija piedāvājums mācīties tūrisma informācijas konsultanta specialitātē, kur pusgadu apguvu dažādas interesantas tūrisma nozares jomas kopā ar praksi. Man bija svarīgi praktiski darboties un likt zināšanas lietā, līdz pavērās iespēja iziet praksi Jelgavas pils muzejā. Pirmo ekskursiju novadīju grupai no Sanktpēterburgas. Lai gan biju nobijusies, tomēr veiksmīgi tiku galā un pārliecinājos, ka tas ir mans aicinājums. Pēc kursu beigšanas sapratu, ka nevēlos strādāt tūrisma birojā, bet vadīt ekskursantu grupas, tiem stāstot un rādot apkārtni. Vēsturnieka Andra Tomašūna iedrošināta, sāku meklēt iespējas apmeklēt gidu kursus, un nākamajā gadā uzsāku mācības Jelgavas tūrisma un informācijas centra un Pieaugušo izglītības centra kopīgi organizētajos kursos.

Vaicāta par tuvākajiem plāniem, Ina teic , "13. maijā, Mātes dienā, ieplānots pārgājiens tiem, kuri ceļā un kopā ar jaukiem cilvēkiem vēlas pavadīt šo svētku dienu. Mēs ciemosimies pie divām burvīgām novadnieku dzimtām- pie Pētersonu ģimenes Brankās, zirgaudzētavā ”Princis”, un dosimies uz Garozu pie „Bētru” saimniekiem - kuplās Grosu ģimenes, kuri kopā saimnieko vairākās paaudzēs. Tie, kuri vēlas piedalīties pārgājienā, lūdzu darba laikā zvanīt uz tālruni: 29916889 vai sūtīt e-pastu: inajurge@inbox.lv." 

Raksta pilnā versija

Autors: Solvita Cukere 
Datums: 27.04.2018 
Izdevums: Ozolnieku Avīze
Rubrika: Tēma


 atpakaļ