background
Aktualitātesarrow

Vidusskolēniem piedāvā profesionālo apmācību

21.04.2018

Mūsu novadu izglītības iestādēm jaunu iniciatīvu piedāvājuši mācību centra «BUTS» pārstāvji – tā ir iespēja iegūt skolu audzēkņiem papildu zināšanas dažādās jomās. Piedāvājumam atsaucies Iecavas vidusskolas kolektīvs.

Sākot ar martu, Iecavas vidusskolā pēc mācību stundām audzēkņiem ir iespēja apgūt divas izglītības programmas – «Datortehnikas diagnostika, remonts un programmu instalēšana» un «Fotografēšana un digitālā fotogrāfiju apstrāde». Šī iespēja radusies, kopā sadarbojoties mācību centram «BUTS», Iecavas novada domei, Iecavas vidusskolai un jauniešu vecākiem.


Jaunieši, kas apgūst datortehnikas diagnostiku, pirmo nodarbību aizvadīja jau 6. aprīlī. Savukārt fotogrāfijas interesenti mācības sāka 16. aprīlī. Paredzēts, ka nodarbības būs 160 stundas un vienā pēcpusdienā notiks četras stundas. Vasarā būs pārtraukums, apmācības turpināsies nākamgad.


«Fotografēšana man pašlaik ir hobijs. Vēlos iemācīties tā, lai bildes būtu skaistas. Nākotnē noteikti noderēs,» stāsta Iecavas vidusskolas skolniece Kristīne Kabaļina. «Tā ir skolas dota iespēja apgūt kaut ko jaunu. Mans tēvs savulaik ir mācījies fotografēt. Viņš daudz ko man pastāsta, bet šeit būs iespēja apgūt vēl vairāk,» savas domas pauž 9. klases skolnieks Filips Rozners.


Datoru diagnostiku iecavniekiem mācīs Vismants Šulcs, bet fotografēšanas pamatus – Mārtiņš Mežulis. M. Mežulis ir profesionālās vidusskolas «Viktorija» video operatoru programmas direktors. Viņš stāsta, ka programmā aptuveni 70 procentu laika veltīs fotouzņēmumu procesam un atlikušo laiku apskatīs fotogrāfiju apstrādes iespējas datorā. «Fotogrāfija veidojas brīdī, kad noklikšķina slēdzi. Mans mērķis – panākt, lai jaunieši var parādīt savu iekšējo «es» ar fotogrāfiju,» pauž M. Mežulis.


Lai informētu jauniešus par izglītības programmām, Iecavas vidusskolā ieradās mācību centra «Buts» pārstāvji – direktora vietnieks Mārtiņš Segliņš, direktora vietnieks izglītības jautājumos Mārtiņš Korbs un Bauskas filiāles vadītāja Anita Kleina. Iecavniekiem piedāvāja vairākas programmas, no kurām izvēlējās divas. «Tas ir ļoti labs piedāvājums jauniešiem,» saka A. Kleina.


«Iecavas vidusskolas vienīgā programma ar profesionālu ievirzi ir komerczinības. Citu nav. Tāpēc bija interesanti iesaistīties šādā programmā. Galvenais, lai jauniešiem no tā būtu ieguvums,» saka Iecavas vidusskolas direktores vietniece izglītības darbā Solveiga Lineja.


Šādas programmas izveide ir diezgan ilgs darbs – jāpanāk vienošanās ar pašvaldību, ar izglītības iestādi, skolēniem un vecākiem. «Bauskas Dzīvei» A. Kleina pastāstīja, ka Iecavas novada pašvaldība sedz lielāko daļu mācību maksas – kopā 70 procentus. Pārējais maksājums ir vecāku līdzfinansējums, kas veido 30 eiro mēnesī.


 «Turpmāk ceram sadarboties ar Pilsrundāles vidusskolu, Bauskas Valsts ģimnāziju, Bauskas 2. un Vecumnieku vidusskolu,» informēja A. Kleina.

Avots: Iecavas ziņas, 19.04.2018

Autors: Uldis Varnevičs


Mārtiņš Mežulis (no labās) Iecavas vidusskolas jauniešiem mācīs fotografēšanas pamatus

Foto: Ivars Bogdanovs 
atpakaļ