Metāla griešana ar plazmu


Metāla griešanas procesā ar plazmu starp elektrodu un pamatmetālu veidojas elektriskais loks, kas, plazmas iedarbības rezultātā kausē pamatmetālu, bet papildus pievadītais gaiss to izpūš  no izkausētās vietas. Vienkāršākajās plazmas iekārtās, kā griešanas un plazmas gāze tiek lietots saspiests gaiss, ko ar atbilstošu kompresoru padod uz griešanas ierīci. Gaisa pielietošanai ir vairāki būtiski trūkumi, kas saistīti ar relatīvi mazu griešanas ātrumu, izteiktu konusveida griezumu un nepieciešamību griezumu slīpēt. Lai uzlabotu griešanas ātrumu un kvalitāti, vadošie plazmas griešanas iekārtu ražotāji šos trūkumus ir novērsuši, ieviešot precīza fokusa plazmas iekārtas, kas nodrošina augstu griezuma precizitāti, kvalitāti un darba ražīgumu. Šādu iekārtu darbībai, papildus gaisa padevei, nepieciešamas dažādas gāzes un gatavi gāzu maisījumi.
Plazmas griešanu lieto neleģētā tērauda, nerūsējošā tērauda, alumīnija un vara griešanā. Atkarībā no barošanas avota jaudas, griešanas diapazons parasti svārstās no 1-100 mm. Lai izslēgtu termiskās deformācijas un izmešu nonākšanu apkārtējā vidē, atsevišķas iekārtu konstrukcijas paredz plazmas griešanas procesu zem ūdens.

Mācību ilgums: 24 stundas
Iegūstamais dokuments: Apliecība

Kursa programma:

Metāla griešanas tehnoloģija un materiālu mācība:
Darba aizsardzība, elektrodrošība un ugunsdrošība:
Noslēguma pārbaudījums. 

Metāla griešanas ar plazmu priekšrocības:
  • Precīza fokusa plazmas iekārtas nodrošina augstu griezuma precizitāti, kvalitāti un darba ražīgumu;
  • Kā plazmas griešanas tā arī aizsarggāzi var lietot vienu un to pašu gāzi vai divas dažādas gāzes.

Metāla griešanas ar plazmu trūkumi:
  •  Kvalitatīva griezuma nodrošināšanai, papildus gaisa padevei, metāla griešanas tehnoloģijā ar plazmu, nepieciešami speciāli gāzu maisījumi;
  • Nepiemērotu gāzu lietošana var darīt nopietnus iekārtas bojājumus.

Kursa mērķis:

Izglītības procesā sniegt izglītojamiem zināšanas  par metāla griešanas tehnoloģiju ar plazmu un prasmes darbā ar metāla griešanā izmantojamiem palīgmateriāliem, aizsarggāzēm un aizsargaprīkojumu.

Detalizētāku informāciju par apmācību izmaksām, laiku, pedagogiem un citām niansēm uzzināsi konkrētā filiālē.

Šobrīd kursu iespējams apgūt šādās Latvijas pilsētās:

Rīga, Metināšanas, sanitārtehnikas, vēdināšanas un kondicionēšanas nodaļa
Tālrunis: 27898016, 27898031 Adrese: Meža iela 7, Rīga E-pasts: metalapstrade@buts.lv
Norises laiks: 11.08.2020

Jūsu ieguvumi: